Реалізація національно-патріотичного виховання у школі

Всю свою діяльність педагогічний коллектив Малостаросільської загальноосвітньої школи спрямовує на реалізацію протягом 4 років моделі школи та Концепції національно –патріотичного виховання. Національно-патріотичне виховання - одне з головних складових моделі виховної роботи школи.

Виховна діяльність школи передбачає формування національної самосвідомості, виховання любові до рідного краю, свого народу, шанобливе ставлення до його культури; повагу, толерантне ставлення до культури всіх народностей, які проживають в Україні. Тому успішною реалізацією вважаємо сформованість в учнів соціально-комунікативних компетенцій:

· єдність моральної свідомості та поведінки; вмотивованість до громадянського та особистісного самовизначення;

· готовність до моральних вчинків та доброчинної діяльності на засадах гуманного ставлення до людей;

· вільний моральний вибір;

· навички соціальної взаємодії та потреби допомагати іншим;

· реалізація якостей суб’єкта громадянського суспільства.

Посилення національно-патріотичного виховання ще зумовлено подіями, які відбуваються в українському суспільстві і державі.Педагогічний колектив школи вважає нагальною потребою виховання в учнів патріотизму, щоб діти стали національно свідомими громадянами –патріотами, здатними в недалекому майбутньому забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі, а у випадку військової загрози змогли відстояти її незалежність та суверенітет, стали особистістю, яка своєю діяльнісною любов’ю до Батьківщини прагне досягти взаємності з метою створення умов для вільного саморозвитку і збереження індивідуальності, щоб становлення патріотичної свідомості здійснювалося на моральній основі. Пріоритетним завданням національно-патріотичного виховання для педагогічного колективу є вироблення переконаності учнів, що сила українців у їх єдності. Єдність –це мета, вона ж засіб для досягнення мети.

Тому надзвичайно важливим є формування у дітей відчуття приналежності до України, особистої відповідальності за долю держави та українського народу, виховання поваги до державних символів, шанобливого ставлення до традицій і культури представників усіх національностей, що населяють нашу країну.

Мета національно -патріотичного виховання:

·успадкування духовних надбань українського народу;

·вивчення вікових традицій та героїчних сторінок історії українського народу та його Збройних сил;

·виховання моральної відповідальності за все, що робиться на рідній землі, палке прагнення боротися за розквіт, велич і могутність Батьківщини, готовності її захищати;

·виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

·формування національного самоствердження, любові до рідної землі, держави, родини, народу;

·визнання духовної єдності населення усіх регіонів України, спільності його культурної спадщини та майбутнього;

·утвердження принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, милосердя, патріотизму, толерантності та інших доброчинностей.

Нормативно-правова база національно-патріотичного виховання.

• Конвенція про права дитини.

• Закон України «Про освіту».

• Закон України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу».

• Указ Президента України No 344/2013 від 25 червня 2013 року «Про схвалення Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року».

• Указ Президента України No948/200 від 25 жовтня 2000року «Концепція

допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді».

• Наказ МОН від 27.10.2009 року No 3754/981/538/49 «Про затвердження Концепції національно - патріотичного виховання молоді».

• Наказ МОН України від 31.10.11 No1243 «Про Основні орієнтири виховання

учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

• Наказ МОН України від 27.10. 2014 No 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської

молоді» .

• Лист МОН від 25.07.2014 No 1/9-376 «Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році» .

• Лист МОН від 13.08.2014 No 1/9-412«Про проведення Уроків Мужності».

• Наказ МОН України від 26.08.2014No 1/9-426«Про вимкнення програмросійських телевізійних мовників».

Перший урок 1 вересня 2017 року зібрав разом дітей, батьків, представників громадськості для того, щоб ще раз поговорити про любов до Батьківщини, про сучасні проблеми держави, продемонструвати єдність з усіма народами країни.Заходи сформовані таким чином, що формують пізнавальний інтерес до історії нашої держави, її традицій, національної символіки, визначних постатей, а також до актуальних подій сьогодення.Відповідна організаційна форма сприяла розширенню кругозору учнів, вміння самостійно знаходити інформацію, працювати в команді, творчо підходити до досягнення поставленої мети.

Підсумком Першого уроку сталовиховання любові до своєї Батьківщини, піднесення патріотичного духу серед підлітків,бажання кожного учня до нових звершень, самоствердження, самореалізації, вміння приходити на допомогу товаришам у потрібний момент.В рамках національно–патріотичного виховання в школі проводяться традиційні акції : до Дня Перемоги –Вахта Пам'яті, трудова акція "Ветеран живе поруч», Уроки Пам'яті до Дня вшанування учасників бойових дій в Афганістані,до Дня українського козацтва,до Дня Соборності України, до Дня пам’ятігероїв Крут, до Дня Чорнобильської трагедії ("Дзвони Чорнобиля"), до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, до Дня партизанської слави, до Дня пам’яті жертв голодомору (акція "Запали свічку").

В нашій школі 2016 рік розпочався із заходів до Дня Соборності України, до дня пам’яті Героїв Крут, визволенню села від німецько – фашистських загарбників та проводилась акція «Вітаємо Ветеранів».

Фото

У лютому місяці виховні заходи були спрямовані на вшанування подвигів учасників бойових дій на території інших держав, вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учні школи взяли активну участь в акції «Спільними зусиллями» (збір коштів для забезпечення потреб військовослужбовців).

фото

Традиційним у березні є проведення в школі Шевченківського тижня: конкурс читців, книжкові виставки, конкурси малюнків, стіннівок, вікторини, конкурс мультимедійних презентацій, буклетів.

фото

Виховати громадянина означає підготувати підростаючу особистість до участі в розв’язанні начальних і перспективних завдань держави, до управління її справами і виконання функції громадського діяча та захисника Батьківщини. Для цього потрібно сформувати в нього комплекс особистісних якостей і рис характеру, що є основою специфічного способу мислення та спонукальною силою дій, вчинків,поведінки. У квітні місяці були проведені заходи до дня Чорнобильської трагедії, до Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць та акція «Милосердя» (догляд за пам’ятниками загиблих солдатів та братськими могилами).

фото

Педагоги, учні, працівники школи постійно доглядають за меморіалом Слави у мікрорайоні школи. Учні систематично відвідують ветеранів війни. Щороку з учнями школи проводиться акція «Ветеран живе поруч». У травні проводятися заходи до Днів пам’яті та примирення, свято – конкурс «Співоча родина» до Дня матері та свято української вишиванки.

/Files/photogallery/IMG_2975.JPG/Files/photogallery/IMG_3097.JPG/Files/photogallery/IMG_3078.JPG/Files/photogallery/IMG_3115.JPG

Сучасна українська молодь успадкувала від своїх пращурів широту і велич душі козацької, щирої, доброї, готової допомогти нужденним у скрутну хвилину.Учні школи з а ініціативою членів шкільного парламенту провели благодійний ярмарок «Подаруй світло»для збору коштів на лікування учениці Сунківської ЗОШ І-ІІ ст. Веселий український ярмарок став подією не тільки для школи, але й для села. Багато гостей завітали на наш ярмарок, а батьки допомагали готувати вироби для ярмарку і стали першими покупцями на ньому. Всього для хворої дівчинки зібрали понад 2 тис.грн. Педагоги раділи, що їхні учні мають не тільки вмілі рученята, а й добрі серця.

/Files/photogallery/Lenovo_A1000_IMG_20161110_130220.jpg/Files/photogallery/Lenovo_A1000_IMG_20161110_130255.jpg

Реалії сьогодення визначили новий напрям волонтерської роботи –психологічна та моральна підтримка воїнів Збройних Сил України, допомога родинам, що були вимушені покинути свої домівки. Учні школи взяли участь у всеукраїнській акції «Лист солдату».

фото

Формування національної пам'яті має спиратися на переможні сторінки історії: боротьбі за вічні цінності особистої свободи і людської гідності, за державну незалежність України. Сучасність дає нам нові зразки героїзму, які є фундаментом формування у дітей та молоді сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави.У національній пам'яті українського народу навіки закарбовано сторінку болю, ім'я якому Голодомор. Масштаб пам'яті про нього є для нас, українських громадян, мірилом національної гідності і людської чесності.

/Files/photogallery/IMG_2304.JPG/Files/photogallery/Lenovo_A1000_IMG_20170918_092929.jpg/Files/photogallery/Lenovo_A1000_IMG_20170918_092426.jpg/Files/photogallery/Lenovo_A1000_IMG_20170918_092105.jpg

Україна багатонаціональна, багатомовна, але Україна єдина. Пам’ятаємо, не забуваємо і цінуємо нашу Батьківщину. Збережемо наш патріотизм, віру та силу духу для наступних поколінь.

/Files/photogallery/IMG_3089.JPG/Files/photogallery/IMG_3894.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 280

Коментарi